Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Kraków

VIII POWIATOWY HUBERTUS CHRZANOWSKI

Już ósmy raz myśliwi kół łowieckich powiatu chrzanowskiego spotkali się na wspólnych obchodach święta ku czci patrona myśliwych – Świętego Huberta.

Tegoroczne obchody odbyły się 15 października 2022 roku w Libiążu. Poprzedziło je poranne polowanie integracyjne na zwierzynę grubą w kołach łowieckich dzierżawiących łowiska na terenie powiatu chrzanowskiego. Popołudniu uczestniczono we mszy hubertowskiej w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego, odprawił proboszcz kanonik ks. Aleksander Wójtowicz, a homilię wygłosił ks. prof. Janusza Mączki (Sjk). Cześć oficjalna miała miejsce w pobliskim ośrodku rekreacyjnym „Megalopark-Szyjki”.

W obchodach wzięło udział 200 osób, w tym przedstawiciele władz powiatowych – ze Starostą Powiatu Chrzanowskiego Andrzejem Urygą, wójtowie i burmistrzowie. Władze PZŁ reprezentowała Przewodnicząca Zarządu Okręgowego PZŁ w Krakowie Aleksandra Dzięcioł – Gęsiarz. Obecne były poczty sztandarowe kół łowieckich powiatu chrzanowskiego i Związku Pszczelarzy z Libiąża.

Wręczono medale za zasługi łowieckie i oznaki 50 lat przynależności do PZŁ. W przemówieniach podkreślono dobrą współpracę i zaangażowanie myśliwych powiatu z władzami samorządowymi i PZŁ w rozwiazywaniu wspólnych problemów. Podziękowania za pomoc ofiarowaną przez myśliwych na rzecz społeczności Ukrainy na ręce Łowczego Okręgowego Aleksandry Dzięcioł-Gęsiarz przekazała Olena Kamzurowa z Odessy razem z rodziną. W oprawie uroczystościach wzięli udział Julia królik, Mistrzyni Polski w grze na rogu myśliwskim i Piotr Majerczyk „Siwy Dym” z Zespołem „Borsuki” z Podhala.

Do atrakcji kulinarnych i artystycznych należał udział „Słowiańskiej Dzikiej Kuchni”, degustacja wina z „Winnicy Libiąż”, występ artystyczne Zespołu muzycznego Oleny Kamzurowej z Oddesy oraz prezentacja fotografii powiatowych obchodów hubertowskich z lat 2015-2021.

Wspólne obchody hubertowskie na Ziemi Chrzanowskiej zapoczątkowano w 2015 roku, a ich organizatorem są koła łowieckie dzierżawiące obwody na terenie powiatu chrzanowskiego: „Bażant” w Trzebini, „Daniel” w Libiażu-Chełmku, „Diana” w Chrzanowie, „Leśnik” w Alwerni, „Łoś” w Libiążu, „Słonka” w Trzebini i „Żuraw” w Chrzanowie, przy czym głównym tegorocznym organizatorem było KŁ „Daniel” w Libiążu-Chełmku.

VIII Powiatowy Hubertus Chrzanowski odbywał się pod honorowym patronatem Łowczego Okręgowego PZŁ w Krakowie Aleksandry Dzięcioł-Gęsiarz i Starosty Powiatowego w Chrzanowie Andrzeja Urygi.

Krzysztof J. Szpetkowski

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱