Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Kraków

SPOTKANIE OPŁATKOWE DZIAŁACZY PZŁ W KRAKOWIE

Na zaproszenie Zarządu Okręgowego PZŁ w Krakowie 18 grudnia 2023 roku w hotelu Ferro-Ekspres w Krakowie odbyło się spotkanie wigilijne − tradycyjny opłatek. W spotkaniu wzięli udział członkowie ZO PZŁ w Krakowie i działacze PZŁ, w tym honorowi członkowie PZŁ, Diany Krakowskie, przewodniczący komisji i zespołów problemowych ZO PZŁ.
Życzenia na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok złożyła łowczy okręgowy PZŁ w Krakowie Aleksandra Dzięcioł, a o. Janusz Mączka SDB w zastępstwie kapelana krakowskiego okręgu PZŁ wspólnie z ks. Rafałem Borowiejskim odmówili modlitwę, złożyli życzenia i połamali się opłatkiem. Chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłych myśliwych.
Podczas spotkania wręczono odznaczenia przyznane przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich; „Honorowy Żeton Zasługi” – Złom otrzymał Piotr Odrowąż-Pieniążek, Medale Świętego Huberta: Stanisław Białek i Jerzy Chmiel, a medalami zasługi łowieckiej zostali uhonorowani − złotym Zbigniew Bargiel oraz − srebrnym Jacek Jodłowski.
Przewodniczący Komisji Promocji Łowiectwa ZO PZŁ w Krakowie Maciej Dwornik podziękował działaczom za udział w organizacji obchodów jubileuszowych 100-lecia PZŁ, podkreślając szczególny wkład i osobiste zaangażowanie łowczego okręgowego. Spotkanie wigilijne przy choince zakończyła wspólna wieczerza.
Myśliwski opłatek jest elementem polskiej tradycji łowieckiej. Myśliwi, w okolicznych dniach wigilijnego święta organizują spotkania członków kół łowieckich, klubów i działaczy okręgowych. W Krakowskim Okręgu PZŁ tradycja organizowania opłatka działaczy PZŁ została przywrócona 20 lat temu. Wigilijne spotkania myśliwskie są okazją do podziękowań i życzeń oraz tradycyjnego połamania opłatkiem w atmosferze oczekiwania na czas Świąt Bożego Narodzenia.


Krzysztof J. Szpetkowski
Kronikarz
Krakowskiego Okręgu PZŁ

Fot.
Krzysztof J. Szpetkowski

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱