RODZINNA NIEDZIELA W RACŁAWICACH

RODZINNA NIEDZIELA W RACŁAWICACH

W niedzielę 27 czerwca wzięliśmy udział w Rodzinnej Niedzieli – pikniku połączonym z występami dzieci i młodzieży oraz licznymi atrakcjami. Nasze stoiska, przygotowane przez koła łowieckie z terenu gminy Racławice – KŁ „Kormoran” w Krakowie i KŁ „Sokół” Łętkowice, Komisję Dian Zarządu Okręgowego PZŁ w Krakowie oraz Koło Naukowe Leśników Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodszych i starszych uczestników imprezy. W namiotach można było wziąć udział w konkursach wiedzy i plastycznym o tematyce przyrodniczej, zapoznać się z elementami kultury łowieckiej oraz posłuchać ciekawostek o działalności myśliwych i życiu zwierząt. KŁ „Kormoran” przygotowało również wystawę z eksponatami zwierząt zamieszkujących nasze łowiska.
Obecność myśliwych podczas wydarzenia podkreślił pokaz psów myśliwskich, zorganizowany przez Komisję Kynologiczną ZO PZŁ w Krakowie i KŁ „Hubert” Proszowice, gdzie można było zobaczyć i posłuchać o rasach takich jak wyżły, spaniele czy jamniki, koncert sygnalistów z zespołu „Królewscy”, występ sokolników, którzy opowiedzieli o kulisach pracy z ptakami drapieżnymi i zawody łucznicze. Nie obyło się również bez tradycyjnego bigosu myśliwskiego i pieczonego dzika, które znikały w mgnieniu oka. Zostały one przygotowane przez członków KŁ „Kormoran” Kraków i „Sokół” Łętkowice.
Oprócz atrakcji przygotowanych przez myśliwych na pikniku można było wziąć udział w zawodach sportowych zorganizowanych przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, spróbować pyszności przyrządzonych przez Koła Gospodyń Wiejskich, przejechać się bryczką lub konno, obejrzeć spektakularny pokaz akrobacji lotniczych wykonanych tuż nad głowami zgromadzonych. Starsi uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach podnoszenia ciężarów, a młodsi poskakać na kolorowych dmuchańcach. Wydarzenie odbyło się na błoniach w Racławicach, u stóp pomnika Bartosza Głowackiego. Organizatorami byli: Gmina Racławice, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Racławicach i Pełnomocnik ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Partnerem wydarzenia był Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Krakowie.

Fot. Mateusz i Joanna Murzyn

Krakowski Konkurs Fotograficzny 2021